Szef Apple przeznaczy cały swój majątek na cele charytatywne

Opublikowano: 2015-03-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-tim-cook-appleTim Cook, którego majątek szacuje się na około 785 milionów dolarów, zamierza przekazać swój dobytek na cele charytatywne, gdy tylko opłaci edukację swojego 10-letniego bratanka.

CEO Apple to kolejny z milionerów, który zamierza jeszcze bardziej poświęcić się działalności charytatywnej i dzielić swoim bogactwem z potrzebującymi. Chociaż pod względem posiadanego majątku i wkładu, jaki zamierza włożyć w cele filantropijne jest daleko w tyle za miliarderami pokroju Billa Gatesa czy Marka Zuckerberga (oddali odpowiednio 30 i 1.5 miliarda dolarów), jego postawa jest godna podziwu.

Tim Cook znany jest jako osoba ceniąca swoją prywatność i niezbyt często udzielająca się w mediach. Jednakże, w ostatnich latach zaczął bardziej otwarcie wypowiadać się na temat praw obywatelskich i problemów społecznych. Przyznał się też do swojej orientacji homoseksualnej, jednocześnie wyrażając niezadowolenie z dyskryminacji gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych podczas zeszłorocznego wystąpienia w Alabama Academy of Science.

Szef firmy z Cupertino przyznał również, że do tej pory jego działalność charytatywna polegała na przekazywaniu pieniędzy na bliżej nieokreślone cele. Teraz ma się to zmienić, a Cook planuje nie tylko wypisywać czeki, ale również bardziej zaangażować się w filantropię, mając nadzieje, że zostanie „kamyczkiem w stawie, który spowoduje falę pozytywnych zmian”.

Źródło: Reuters

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.