Szef Google jednym z najlepiej opłacanych CEO na świecie

Opublikowano: 2016-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki

news-google-sundar-pichaiSundar Pichai zarobił w trakcie pierwszego roku pracy na stanowisku prezesa Google przeszło 100 milionów dolarów – wynika z najnowszego raportu spółki Alphabet Inc.

Od momentu objęcia sterów w Google Sundar Pichai otrzymał w ramach wynagrodzenia 100.5 miliona dolarów, na co składają się 652.5 tysiąca dolarów w gotówce, 99.8 miliona dolarów w akcjach oraz 22.9 tysiąca dolarów dodatkowej bonifikaty. Co więcej, w lutym ubiegłego roku, po otrzymaniu promocji na stanowisko szefa oddziału zajmującego się wyszukiwarką, została mu przyznana premia w postaci zastrzeżonych akcji wycenianych na 199 milionów dolarów – jest to największa pojedyncza premia w historii Google. Łączny pakiet akcji Sundara Pichaia szacowany jest na 635 milionów dolarów.

Urodzony 12 lipca 1972 roku w Indiach Sundar Pichai jest absolwentem inżynierii na Uniwersytecie w Stanford oraz MBA na Uniwersytecie Pensylwanii. Pracę w Google rozpoczął w 2004 roku od pozycji menadżera produktu, zarządzając m.in. Google Chrome, Chrome OS i Google Drive. Doglądał też rozwoju takich aplikacji jak Gmail czy Google Maps. W marcu 2013 roku przejął schedę po Andy Rubinie i kierował platformą Android. Po zakończonej w sierpniu restrukturyzacji i powstaniu spółki-matki Alphabet Inc., Sundar Pichai został mianowany CEO Google.

Źródło: Bloomberg

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.