Szef MSWiA o handlu kartami prepaid – prawo nie zabrania, możliwa zmiana przepisów

Opublikowano: 2016-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-mariusz-blaszczakW ostatnim czasie pojawia się coraz więcej głosów o handlu zarejestrowanymi kartami SIM w Internecie. W sprawie wypowiedział się Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

„Trzeba mieć świadomość tego, że ci, którzy sprzedają te karty, narażają się na konsekwencje prawne w sytuacji, jeżeliby te karty zostały użyte w przestępstwach. Przestrzegam tych wszystkich, którzy sprzedają te karty” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Zapytany, czy prawo w tym zakresie będzie doprecyzowane, odparł: „Jeżeli będzie taka konieczność, to jesteśmy otwarci. Wyciągamy wnioski ze swoich działań, ale to wszystko wymaga oceny”. Szef MSWiA dodał również, że nowe przepisy antyterrorystyczne są wysoko oceniane przez partnerów Polski i nie jest to nic nowego czy niezwykłego w Unii Europejskiej. Podobne rozwiązania wprowadzone zostały m.in. w Niemczech.

Źródło: PAP

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.