Szeryf Florydy aresztowałby CEO Apple

Opublikowano: 2016-03-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #problemy / awarie

news-tim_cook-grady_judd-1Tim Cook znalazł się w ogniu krytyki ze strony szeryfa Hrabstwa Polk na Florydzie. Grady Judd bez wahania aresztowałby szefa Apple, gdyby ten odmówił współpracy i nie odblokował iPhone’a.

Grady Judd, szeryf z Florydy, został poproszony w trakcie zeszłotygodniowej konferencji prasowej o opinię na temat odmowy Apple w odblokowaniu iPhone’a 5C należącego do zamachowca z San Bernardino – Syeda Farooka – oraz niechęci firmy do kooperacji z władzami. Nie przebierając w słowach, Judd stwierdził, że gdyby na jego terytorium doszło do identycznej sytuacji, zamknąłby Tima Cooka lub jak to określił „tę kanalię” w więzieniu.

„Nie można tworzyć modelu biznesowego opartego na zasadzie: Nie zwracamy uwagi na sędziego federalnego czy stanowego. Jesteśmy ponad prawem. CEO Apple musi wiedzieć, że ani on, ani nikt inny w Stanach Zjednoczonych nie jest ponad prawem.” – dodał szeryf.

Jak widać, Apple ma w swojej batalii przeciw FBI równie wielu sojuszników, jak i zagorzałych przeciwników.

Źródło: Phonearena, The Free Thought Project

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.