Sześciokątne baterie od LG mają poprawić czas pracy smartwatchy

Opublikowano: 2015-07-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg_chem-bateria-smartwatchSmartwatche, z racji swojej budowy, wyposażone są w małe komponenty, w tym niewielkie ogniwo zasilające, które rzadko kiedy jest w stanie zapewnić dług czas pracy urządzenia. Z tym problemem postanowił zmierzyć się jeden z oddziałów LG, LG Chem, który zaprezentował nową, heksagonalna baterię.

Nietypowy kształt ma pozwolić na zwiększenie żywotności o 25% względem prostokątnych baterii, co przy obecnych standardach miałoby przełożyć się na dodatkowe 4 godziny pracy na jednym ładowaniu. Sześciokątny akumulator został stworzony z myślą o zegarkach z okrągłą kopertą. Co ciekawe, projekt powstał we współpracy z jedną z czołowych firm i nie jest to ani Apple, ani też LG Electronics, które odpowiada za kilka smartwatchy.

Nowy rodzaj baterii podobno trafia już do pierwszych klientów, ale nie wiadomo, kiedy na rynku pojawią się zegarki korzystające z tego rozwiązania. LG Chem ma z kolei plany na kolejne ogniwa o oryginalnej budowie, wliczając w to prostokątne z otworem w środku i jedne w kształcie litery „L”.

Źródło: Korea Times

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.