Szkoda! NFC w iPhone tylko dla Apple Pay

Opublikowano: 2014-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #Apple #sprzęt / podzespoły

NFC

NFC

Zapowiedziany w nowych iPhone’ach system płatności zbliżeniowych NFC będzie służył do obsługi platformy Apple Pay. I do niczego więcej.

Gdy 9 września 2014 roku podczas swojej konferencji Apple pokazał światu nowe modele smartfonów iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus zapowiadał, że oba telefony będą umożliwiały płatności mobilne. Taką możliwość da zamontowany w urządzeniach specjalny chip NFC oraz platforma o nazwie Apple Pay. Teraz firma z Cupertino w specjalnym oświadczeniu wyjaśnia, że w przypadku iPhone’ów układ NFC będzie bardzo wąsko wyspecjalizowany. W praktyce nie przyda się do niczego innego niż obsługa wspomnianego Apple Pay. Wygląda więc na to, że technologia ta nie będzie dostępna np. dla aplikacji poszczególnych banków.

Trzeba pamiętać, że choć technologia NFC jest kojarzona przede wszystkim z możliwością bezgotówkowego płacenia za zakupy, to w praktyce może służyć także innym celom. Dzięki chipowi można na przykład zestroić ze sobą dwa smartfony, by w prosty sposób móc przesyłać między nimi dane. Takie rozwiązanie stosują dzisiaj niektórzy producenci komórek, na przykład Samsung. Okazuje się jednak, że podobnej możliwości nie przewiduje Apple, choć być może nie jest to decyzja ostateczna. Obserwatorzy rynku smartfonów przypuszczają bowiem, że być może w przyszłości koncern z Cupertino „uwolni” chipy NFC w swoich smartfonach i pozwoli na przykład twórcom rozmaitych aplikacji na wykorzystanie tego standardu do innych celów niż tylko dokonywanie bezgotówkowych transakcji.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.