Szwajcarska stacja telewizyjna zamieniła profesjonalne kamery na iPhone’y

Opublikowano: 2015-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone-stacja_telewizyjna-1Na przestrzeni lat aparaty w iPhone’ach były stale udoskonalane przez Apple i jak pokazują wszelkie testy, są jednymi z najlepszych wśród smartfonów. Nie bez powodu coraz więcej profesjonalistów zaczyna z nich korzystać, a ostatnio pewna szwajcarska stacja telewizyjna zamieniła swój drogi osprzęt na zdecydowanie tańsze iPhone’y 6.

W trakcie okresu wakacyjnego Leman Bleu, założona w 1996 roku lokalna stacja telewizyjna ze Szwajcarii, przekazała swoim reporterom zeszłoroczne modele iPhone’ów, które posłużyły do przekazywania transmisji na żywo i robienia zdjęć. W ten sposób każdy z dziennikarzy relacjonował zdarzenia trzymając w jednej dłoni mikrofon, a w drugiej kijek do selfie z przymocowanym do niego smartfonem. Jak powiedział dyrektor stacji, Laurent Keller, decyzja o porzuceniu profesjonalnego sprzętu do nagrywania została podyktowana głównie kwestią finansową. W porównaniu do drogich kamer, iPhone’y kosztują grosze, ale nie odbiegają od nich jakościowo, o czym przekonała się również jedna ze skandynawskich stacji, której całkowite przejście na smartfony Apple zainspirowało Kellera. Poza tym, zaletą jest również łatwość przenoszenia sprzętu – w końcu iPhone’a można zmieścić do małej torby czy kieszeni.

Nie jest pierwszy przypadek, w którym przedstawiciele różnych branż zaczynają korzystać ze smartfonów zamiast dotychczasowych i teoretycznie bardziej odpowiednich urządzeń. Coraz więcej reklam telewizyjnych kręconych jest przy ich pomocy, a zaprezentowany w tym roku na festiwalu Sundance film Tangerine był w całości nagrany przy użyciu dwóch iPhone’ów.

Źródło: Cult of Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.