Szykuje się redukcja zatrudnienia i salonów sprzedaży w T-Mobile

Opublikowano: 2015-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-salonJak informuje serwis Telko.in, T-Mobile Polska podjęło decyzję o zwolnieniach grupowych i likwidacji sporej liczby salonów sprzedaży. Spółka obiecuje jednak, że obniżka kosztów i poprawa rentowności przełoży się na lepsze oferty dla klientów.

Ponad 240 naziemnych punktów sprzedaży ma zostać zamknięte. W ubiegłym tygodniu dilerzy i agenci sieci T-Mobile otrzymali informacje, że autoryzacja wybranych punktów sprzedaży będzie ważna tylko do końca marca bieżącego roku, a więc działalność będą mogły prowadzić najdalej do połowy roku.

„Przeanalizowaliśmy efektywność naszej sieci sprzedaży i podjęliśmy decyzję o deautoryzacji części sklepów agencyjnych i własnych oraz otwarciu nowych placówek w atrakcyjniejszych lokalizacjach. Chcemy skupić się na przemodelowaniu sieci zgodnie z preferencjami klientów oraz bieżącymi trendami zakupowymi” – powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

Do całej sytuacji odniósł się właściciel jednego z punktów sprzedaży, który stwierdził, że nie dziwi się słabym wynikom części POS, skoro nie mogą one sprzedawać najbardziej atrakcyjnych ofert. Niektóre z nich przeniesiono wyłącznie do zdalnych kanałów sprzedaży, dlatego też zdarzało się, że różnice w cenie telefonów w kanałach zdalnych i w sieci naziemnej sięgały kilkuset złotych. Jego zdaniem, dilerzy poradzą sobie, przechodząc do konkurencji lub zmieniając profil działalności. Redukcja sieci ma być silniejszym ciosem dla dużych agentów T-Mobile.

Nowy plan operatora nie skończy się jednak na redukcji sieci salonów. T-Mobile planuje niebawem ogłosić zwolnienia grupowe – zarząd chce zredukować koszty osobowe o 12%. Szacunkowo, wypowiedzenia otrzyma kilkaset osób z przeszło czterotysięcznej załogi telekomu. Zwolnienia obejmą spółkę i jej partnerów. Według T-Mobile, wszystkie te działania są elementem szerszej strategii, która ma skuteczniej niż do tej pory dopasować strukturę operacyjną firmy do sytuacji na rynku.

Źródło: Telko

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.