T-Mobile: Bezpieczny sposób aktywacji serwisów premium

Opublikowano: 2015-12-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-tmobile-uslugi_premium-1T-Mobile wprowadza kolejne zmiany w ramach poprawy jakości swoich usług. Tym razem operator zmodyfikował system aktywacji serwisów premium, aby wyeliminować ryzyko uruchomienia takich usług przez użytkownika, który nie jest świadomy, że są one płatne.

T-Mobile, podobnie jak inni operatorzy, umożliwiał klientom zakup usług premium na stronach internetowych. Niestety, oprócz serwisów, których aktywacja wymagała potwierdzenia przez użytkownika kodem PIN, w sieci funkcjonowały też takie serwisy, które pozwalały na uruchamianie usług bez PIN-u. Klient otrzymywał co prawda SMS-a potwierdzającego zakup, ale nie zawsze mógł go odczytać, przez co nie wiedział o aktywacji takiej usługi i nie mógł z niej w odpowiednim momencie zrezygnować.

W związku z tym T-Mobile podjął decyzję o wyłączeniu takiej możliwości i zablokowaniu aktywacji usług premium bez konieczności potwierdzenia przez użytkownika. Teraz jeśli klient będzie chciał uruchomić taki serwis przez stronę www będzie poproszony o wpisanie PIN-u, który dostanie SMS-em. Ma to pozwolić na ograniczenie przypadkowej aktywacji, przy okazji nie utrudniając całego procesu dla osób, które chcą zrobić to z pełną świadomością.

Jest to kolejna z serii wprowadzanych przez T-Mobile Polska zmian, które mają ułatwić klientom korzystanie z usług. Jednocześnie operator poinformował, że każdy może przesłać swoje pomysły na to, co warto byłoby zmienić.

Źródło: T-Mobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.