T-Mobile chwali się najlepszą siecią

Opublikowano: 2016-01-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-siec-1W ostatni piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował rezultaty badania jakości sieci. Zdaniem T-Mobile potwierdzają one, że operator ma najwyższą jakość połączeń głosowych i usług transmisji danych.

Jako że publikacja raportu wzbudziła sporo dyskusji i analiz, a same wyniki interpretowane dość różnie, kilka zdań podsumowania wygłosił Dariusz Kupiec, dyrektor Departamentu Utrzymania i Zarządzania Usługami w T-Mobile – „Jakość połączeń głosowych jest wysoka dla wszystkich operatorów, niemniej jednak biorąc pod uwagę wszystkie trzy kluczowe dla połączenia czynniki, czyli czas i skuteczność zestawienia rozmowy oraz liczbę zerwań, T-Mobile może pochwalić się najlepszym rezultatem. Za nami znalazła się sieć Play, która w ramach roamingu krajowego korzysta bardzo często właśnie z naszej infrastruktury!”.

W badaniu jakości usług transmisji danych T-Mobile zajął drugie miejsce, tuż za Polkomtelem, którego przewaga wynikała z faktu, iż jest on jedynym z badanych operatorów posiadającym dostęp do pasma 800 MHz. Dariusz Kupiec zapewnia jednak, że przewaga ta zostanie zniwelowana po przydzieleniu częstotliwości z niedawno zakończonej aukcji. Dzięki temu operator będzie w stanie dotrzeć z technologią LTE do niemal każdego mieszkańca Polski, znacząco poprawiając poziom usług. Dodatkowo, jeszcze w 2016 roku, planuje dostarczyć klientom usługi w technologii LTE Advanced, pozwalające na zwiększenie osiąganych przepływności do poziomu 300 Mbps.

Jak zauważa ekspert, w mobilnym Internecie klienci najbardziej cenią sobie dostępność i jakość usług. Analizując wyniki opublikowanego przez UKE raportu, warto więc skupić się na wskaźnikach, które realnie wpływają na odczucia konsumentów, jak np. prędkość transmisji danych, czas odpowiedzi sieci na zapytanie czy wskaźniki pozwalające ocenić jakość korzystania z tak popularnych serwisów jak YouTube. Mniej znaczące zdaniem Kupca są chociażby wskaźnik nieukończonych sesji, czy czas ustanowienia połączenia TCP/IP, gdyż nie oddają realnych warunków korzystania z sieci.

T-Mobile przygotował nawet swoją własną tabelkę, w której analizując najważniejsze z punktu widzenia klienta wskaźniki wywnioskował, że jest „absolutnym liderem jakościowym w zakresie usług opartych na transmisji danych”.

news-tmobile-podsumowanie-raport-uke

Źródło: T-Mobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.