T-Mobile i P4 przekroczyły swoje zobowiązania i zbudowały większą liczbę stacji LTE

Opublikowano: 2015-02-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #T-Mobile #urzędy #wyniki / raporty

news-uke-licytacja-lteUrząd Komunikacji Elektronicznej podał do wiadomości, że zwycięzcy przetargu na częstotliwości 1800 MHz – T-Mobile oraz P4 – zakończyli planowane inwestycje przed czasem oraz przekroczyli swoje zobowiązania, tworząc i modernizując ponad 7.7 tysięcy nowych stacji bazowych LTE.

Decyzją prezes UKE z czerwca 2013 roku o rezerwacji częstotliwości 1800 MHz, obaj operatorzy musieli zobowiązać się do wybudowania lub zmodernizowania co najmniej 6400 tzw. stacji bazowych (nadajników) w ciągu 24 miesięcy, czyli do czerwca 2015 roku. Co najmniej 50% inwestycji miało zostać wykonanych na obszarach wiejskich lub w miastach i miejscowościach poniżej 100 tysięcy mieszkańców.

W swoim dzisiejszym komunikacie UKE poinformował jednak, że już w lutym bieżącego roku T-Mobile i P4 (Play) nie tylko wypełniły, ale przekroczyły zobowiązania zdecydowanie przed zaplanowanych terminem. Pierwszy z wymienionych posiada 3216, zaś drugi 4475 stacji bazowych. Głównym założeniem było natomiast posiadanie 3200 stacji LTE.

„To pokazuje, że sami operatorzy chcą nie tylko realizować, ale często i znacznie przekraczać zobowiązania inwestycyjne po to, żeby na zasadach rynkowych świadczyć usługi. Dla konsumentów oznacza to coraz lepszy dostęp do szybkiego, szerokopasmowego Internetu i szybkie zanikanie „białych plam” na mapie Polski” – powiedziała Magdalena Gaj, prezes UKE.

Źródło: UKE

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.