T-Mobile na ostatniej prostej do uruchomienia VoLTE i VoWiFi

Opublikowano: 2016-04-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #pakiety / usługi

news-tmobile-polska-1T-Mobile wdrożył technologie VoLTE i VoWiFi, które zamierza przetestować przed komercyjnym startem, mającym zbiec się w czasie z większą dostępnością kompatybilnych smartfonów.

Choć obydwa rozwiązania mogą być już udostępnione klientom, to z uwagi na bardzo niską dostępność urządzeń je obsługujących (obecnie są to wybrane, topowe modele) na chwilę obecną mogą stanowić bardziej technologiczną ciekawostkę niż szeroko dostępną usługę.

Zanim T-Mobile uruchomi VoLTE i VoWiFi, chce, aby zostały one przetestowane w ramach programu Friends&Family, co pozwoli zweryfikować ustawienia sieciowe i finalnie zaoferować klientom możliwie jak najlepiej skalibrowane technologie. Operator zakłada, że zakończenie testów zbiegnie się w czasie z większą dostępnością telefonów obsługujących VoLTE i VoWiFi oraz udostępnianiem tych technologii również w tańszych modelach telefonów, co będzie miało bezpośredni wpływ na liczbę potencjalnych klientów oraz termin komercjalizacji usługi.

VoLTE to technologia, która umożliwia prowadzenie rozmów głosowych w jakości HD Voice w oparciu o sieć LTE. Dzięki temu można wykonywać połączenia bez przełączania telefonu do sieci 3G, co przełoży się na krótszy czas zestawiania połączeń i niższe zużycie baterii. W dłuższej perspektywie można również mówić o zmianach w wykorzystaniu częstotliwości posiadanych przez T-Mobile.

VoWiFi pozwoli zestawić połączenie lub wysłać SMS/MMS po podłączeniu do dowolnej sieci Wi-Fi, prywatnej lub publicznej. Przygotowane przez T-Mobile rozwiązania to w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku nie aplikacja tylko rozwiązanie natywne, działające nie w telefonie, ale w sieci operatora. Klient może dzięki temu wykonywać połączenia i przeprowadzać rozmowę w sieci Wi-Fi, jak również dowolnie przemieszczać się i przełączać między siecią operatora i Wi-Fi, bez utraty połączenia. VoWiFi w wykonaniu T-Mobile pozwala również na wykonywanie połączeń w roamingu i eliminuje problem duplikowanych kontaktów, list połączeń itp.

Źródło T-Mobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.