T-Mobile na temat nadchodzących zmian w roamingu

Opublikowano: 2016-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-roaming-1Od 30 kwietnia bieżącego roku czekają nas pozytywne zmiany w roamingu – zapłacimy mniej za korzystanie z telefonów na terenie UE. Sam roaming nie znika po tej dacie, a zmieniają się jedynie zasady dotyczące ustalania cen za korzystanie z usług telekomunikacyjnych wewnątrz Unii Europejskiej oraz wybranych krajów z twz. Strefy 1A.

Podstawową zmianą jest odejście od jednego cennika usług roamingowych w UE, na rzecz opłat ustalanych za poszczególne usługi na bazie ich cen krajowych. Co do zasady zapłacimy mniej za korzystanie z telefonu wyjeżdżając np. do takich krajów jak Grecja czy Chorwacja, jak również na bardzo popularne wśród polskich turystów Wyspy Kanaryjskie.

Po wprowadzeniu zmian w strefie 1A nie zapłacimy za odebranie SMS-a, a za minutę połączenia przychodzącego zapłacimy 5 groszy. Szczegółowe informacje o cenach usług w roamingu są dostępne na tej stronie oraz w aplikacji Mój T-Mobile. Informacje o pakietach obniżających ceny oraz sposobach ich aktywacji znaleźć można pod tym adresem, w zakładce „Za granicą”. Dodatkowo, zawsze po aktywowaniu telefonu poza krajem otrzymamy SMS-em informację o aktualnych cenach i pakietach.

Strefa 1A – kraje objęte nową regulacją roamingową:

Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie.

Źródło: T-Mobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.