T-Mobile oskarża Play o nieuczciwą rywalizację

Opublikowano: 2016-02-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-polska-1T-Mobile wystosował krótki komunikat, w którym pogratulował Play rozpoczęcia budowy nowej sieci LTE, jednocześnie zarzucając manipulację w sprawie zwolnionego pasma 800 MHz przez NetNet.

„Gratulujemy koleżankom i kolegom z Play uruchomienia LTE na częstotliwościach 800 MHz i życzymy szybkiego rozbudowania infrastruktury, aby klienci Play nie musieli już korzystać z alternatywnych rozwiązań.”

„Przypuszczamy, że bardzo liczycie na okazyjny zakup dodatkowego pasma 800 MHz zwolnionego w wyniku decyzji NetNet. Jednak pisanie o sporze konkurenta z instytucjami państwowymi oraz powoływanie się na propozycje przedstawione przez Was wspólnie z organami administracji państwowej to manipulacja i nadużycie, które mają wprowadzić opinię publiczną w błąd. Uczciwi przedsiębiorcy nie powinni rywalizować ze sobą w ten sposób o zasoby i klientów.” – napisał T-Mobile w swoim oświadczeniu.

Jest to odpowiedź na stanowisko Play, który ujawnił, że wspólnie z UKE przedstawił T-Mobile dwa różne rozwiązania kompromisowe, spełniające postulaty T-Mobile, aby użytkować ciągłe bloki sąsiadujące z pasmem Orange. Propozycje te zostały odrzucone, natomiast T-Mobile domagał się od UKE rozwiązania, które przerzuciłoby wszystkie ryzyka na Skarb Państwa i Play.

Źródło: T-Mobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.