T-Mobile Polska powołał nowego przewodniczącego rady nadzorczej

Opublikowano: 2016-01-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-andreas-bierwirthNa posiedzeniu, które odbyło się 12 stycznia bieżącego roku, T-Mobile Polska zdecydował o powierzeniu funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Andreasowi Bierwirthowi.

Andreas Bierwirth jest związany z Deutsche Telekom od września 2012 roku, kiedy to objął stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Austria. Po ukończeniu kursu na urzędnika bankowego studiował zarządzanie na Uniwersytecie w Munster i uzyskał tytuł doktora nauk politycznych w Instytucie Marketingu tego uniwersytetu. Jako zastępca dyrektora zarządzającego Eurowings przeprowadził z powodzeniem repozycjonowanie tej linii na niskobudżetową markę Germanwings w ramach grupy Lufthansa. Po dwóch latach na stanowisku prezesa Germanwings został wiceprezesem Lufthansy do spraw marketingu. W 2008 roku został mianowany na stanowisko dyrektora handlowego Austrian Airlines, a od 2009 roku pełnił również funkcję dyrektora finansowego. Pracując na tych dwóch stanowiskach do marca 2012 roku był odpowiedzialny za marketing, restrukturyzację oraz prywatyzację spółki. Andreas Bierwirth jest członkiem rady nadzorczej T-Mobile Polska od 18 grudnia 2015 roku.

Źródło: T-Mobile

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.