T-Mobile Polska tnie etaty

Opublikowano: 2016-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-polska-1T-Mobile Polska poinformował o uruchomieniu Programu Dobrowolnych Odejść. Niewykluczone jednak, że telekom będzie zmuszony przeprowadzić zwolnienia grupowe.

Proces rozpocznie się w połowie marca i obejmie około 10% kosztów zatrudnienia, czyli około 500 etatów, a jeśli nie przyniesienie oczekiwanych efektów, konieczne będzie wdrożenie w najbliższym czasie zwolnień grupowych. Większość cięć dotyczyć ma centrali firmy w Warszawie.

Oto oficjalnie stanowisko T-Mobile w tej sprawie:

„Jednym z kluczowych elementów nowej strategii T-Mobile Polska na lata 2016-2020 jest, obok silnego postawienia na najwyższą jakość i satysfakcję klienta, zmiana sposobu funkcjonowania samej spółki. Chcemy, by T-Mobile było firmą działającą w sposób efektywny, dynamicznie reagującą na szybko zmieniające się potrzeby rynku. Przemiany dotyczyć będą wszystkich aspektów działalności, od zmiany nastawienia i sposobu myślenia, poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań oraz zwiększenie sprawności i wydajności wewnętrznych procesów biznesowych. Oznacza to również zmiany strukturalne i co się z tym wiąże – personalne.

 Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zminimalizować rozmiary planowanych zwolnień, a także by były one przeprowadzone z zachowaniem pełnej odpowiedzialności społecznej oraz w zgodzie ze wszystkimi wymogami formalnymi. Ostateczny kształt świadczeń poznamy po zakończeniu rozmów z przedstawicielami pracowników. Jednakże już dziś możemy zapowiedzieć, że ich zakres będzie wykraczał poza standardowe rozwiązania.”

Źródło: T-Mobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.