T-Mobile Polska zdradza plany na najbliższe lata

Opublikowano: 2016-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-polska-1T-Mobile przedstawił swoje plany i cele na na lata 2016-2020. Operator zamierza wprowadzić nowe, bardziej przejrzyste oferty i stać się liderem w pozyskiwaniu klientów.

Prezes T-Mobile Adam Sawicki ujawnił, że strategia firmy będzie się opierać na trzech głównych założeniach. Po pierwsze, w 2016 roku celem ma być zatrzymanie odejść klientów. W 2017 roku telekom liczy na wzrost udziałów w rynku nowych kontraktów. W latach 2018-2020 T-Mobile ma nadzieje stać się liderem w kwestii pozyskiwań klientów, a także pod względem przychodów z sektora B2C (firma-konsument) i SOHO (małe przedsiębiorstwa). W prepaid (usługi na kartę) chce mieć około 25% rynku.

Aby tego dokonać, T-Mobile zamierza zaproponować nowe taryfy i skrócić dotychczasowe umowy do jednej kartki, tym samym upraszczając procedury. Nie zdradzono zbyt wiele na temat planowanych ofert, ale ze słów Adama Sawickiego wynika, że mają one być skrojone na miarę oczekiwań klientów, którzy będą mogli dopasowywać poszczególne ich elementy według własnych preferencji. Operator wprowadzi też nową ofertę telewizyjną.

T-Mobile podał również swoją prognozę dotyczącą rynku telekomunikacji w Polsce. Szacunki wskazują, że do 2020 roku wartość rynku spadnie z 36.5 do 35.4 mld zł. W segmencie telefonii stacjonarnej i komórkowej spadki mają wynieść odpowiednio 1.2 mld zł (do 7.3 mld zł) i 1 mld zł (do 19.7 mld zł). Wzrost ma zanotować tylko sektor telewizji – z 7.3 do 8.4 mld zł.

Źródło: T-Mobile

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.