T-Mobile przyspiesza LTE na terenie Warszawy

Opublikowano: 2016-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-tmobile-lte-1T-Mobile uruchomił pierwsze stacje z agregacją pasm, uzyskując w ten sposób transmisje danych sięgające do 220 Mb/s.

W grudniu ubiegłego roku T-Mobile zapowiadał wdrożenie carrier aggregation, czyli agregacji pasma dla uzyskania wyższych prędkości przesyłania danych w sieci. Pierwszy krok został właśnie wykonany. Nie jest to jeszcze usługa powszechna, ale dostępna komercyjnie i może z niej skorzystać każdy, kto jest w T-Mobile, ma odpowiedni modem lub telefon i znajdzie się w warszawskiej siedzibie operatora lub w jej pobliżu.

W pierwszym wariancie połączone ze sobą zostały pasma z zakresu 1800 i 2600 MHz, co pozwala na wysyłanie danych z szybkością do 220 Mb/s. W wariancie dodatkowym, dostępnym tylko w części siedziby T-Mobile, telekom połączył trzy pasma, dodając jeszcze 800 MHz i uzyskując maksymalną możliwą technologicznie prędkość na poziomie ponad 250 Mb/s.

Technologia dostępna jest komercyjnie, ale jej wdrażanie na kolejnych stacjach będzie uzależnione w dużej mierze od dostępności odpowiednich telefonów i modemów, a te będą się pojawiać w ofercie w kolejnych miesiącach.

Źródło: T-Mobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.