T-Mobile rezygnuje z nielimitowanych połączeń w UE w taryfach JUMP! XL i XXL

Opublikowano: 2015-02-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-jump-profirmaWedług informacji pozyskanych od niektórych osób korzystających z abonamentu T-Mobile, operator wprowadził niekorzystne zmiany, które znacząco zmniejszyły jego wartość, ograniczając m.in. nielimitowane rozmowy w roamingu.

Jak podaje dosyć spora grupa abonentów taryf JUMP! proFirma XL i XXL, wysłano do nich powiadomienia o zmianach w warunkach umowy, zgodnie z którymi nielimitowane połączenia w roamingu w krajach Unii Europejskiej oraz pakiet 3 GB Internetu w ofercie XL zamieniono na 1000 minut i 1 GB. W wersji XXL nadal pozostały 4 GB pakietowej transmisji danych.

W związku ze zmianami, abonentom przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy bez płacenia odszkodowania. Problem jednak pozostaje w przypadku klientów, którzy wraz z taryfą zakupili również telefon w promocji, przez co niestety muszą dalej go spłacać. Umowa ratalna nie jest częścią umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i nie podlega rozwiązaniu.

news-tmobile-jump-profirma-zestawienieSieć T-Mobile jakiś czas dokonała zmian w swoich taryfach dla biznesu. Oprócz zmodyfikowania pakietu Internetu, wprowadzono także zapisy do regulaminu, które informują o możliwości ograniczenia niektórych pakietów w przypadku nadmiernego ich wykorzystywania. Połączenia głosowe zostają zmniejszone do tysiąca minut i SMS-ów w momencie, gdy w ciągu dwóch następujących po sobie okresów rozliczeniowych abonent będzie korzystał z nich dłużej niż po 14 dni. Co więcej, po przekroczeniu limitu minut, koszt za połączenia wyniesie 29 groszy netto, zaś SMS-y 33 grosze netto.

Jest to nie pierwsza tego typu sytuacja, w której operator zmienia swoje atrakcyjne oferty, które właśnie dlatego, że zawierały tak ciekawe pakiety były wybierane przez wielu klientów. W przypadku częstych podróży po Europie, wykonywaniu połączeń czy korzystaniu z Internetu za granicą, nielimitowane rozmowy i duży pakiet danych internetowych był świetną, niemal zbawienną propozycją dla abonentów.

Serwis Antyweb skontaktował się w tej sprawie z T-Mobile, otrzymując taki oto komentarz:

„Zmiana warunków korzystania z usług w roamingu obejmuje jedynie niewielką grupę klientów taryf JUMP! proFirma, którzy w większości czasu korzystają z usług telekomunikacyjnych przebywając poza granicami kraju. W związku z duża dysproporcją cen usług telekomunikacyjnych w Polsce w stosunku do tych realizowanych w sieciach operatorów zagranicznych, takie zachowania generują bardzo wysokie koszty dla T-Mobile Polska. Zmiany w regulaminach mają na celu ograniczenie praktyk opisanych powyżej, ciągłego korzystania z usług telekomunikacyjnych T-Mobile Polska poza granicami kraju. Nie zapominajmy o tym, że wszyscy klienci, którzy otrzymali informację o zmianie warunków korzystania z usług w roamingu i którzy nie akceptują zaproponowanych przez Spółkę zmian, mają prawo do przedterminowego rozwiązania umowy, a w takim przypadku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa Spółka nie będzie naliczała kary umownej”.

Źródło: Antyweb

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.