T-Mobile wprowadza UMTS900, cała Polska w zasięgu sieci 3G

Opublikowano: 2014-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-tmobile-logoDo końca września 2014 roku T-Mobile chce zakończyć modernizację swojej sieci z użyciem technologii UMTS900. 99% Polaków ma się znaleźć w zasięgu szybkiego Internetu od tego operatora.

T-Mobile poinformował, że do końca września 2014 roku zakończy prace nad modernizacją swojej sieci w paśmie 900 MHz prowadzoną za pomocą technologii UMTS900.

Operator przyznał, że we wspomnianym paśmie ma częstotliwości, które wcześniej były wykorzystywane do obsługi sieci 2G. W związku z zanikającym zainteresowaniem usługami 2G T-Mobile postanowił wykorzystać wspomniane częstotliwości do rozszerzenia i ulepszenia swojej oferty szybkiego Internetu. Dlatego też w roku 2012 rozpoczął modernizację infrastruktury przy użyciu technologii UMTS900. Trzeba pamiętać, że ta częstotliwość ma co prawda największy zasięg, ale jednocześnie najmniejszą pojemność, dlatego szybko można przeciążyć stacje nadawcze w bardziej zaludnionych obszarach.

Obecnie prace zmierzają ku końcowi, ale operator zastrzega, że na obszarach gdzie trwa jeszcze modernizacja mogą występować trudności z połączeniami telefonicznymi oraz dostępem do sieci.

Po zakończeniu modernizacji we wrześniu br. według T-Mobile w zasięgu jego Internetu mobilnego będzie 99 procent populacji naszego kraju.

Źródło: T-Mobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.