T-Mobile zawiera umowę z Wipro. Szykuje się jeden z największych kontraktów outsourcingowych w historii

Opublikowano: 2015-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #T-Mobile #wyniki / raporty

news-tmobile-wynikiWedług informacji pozyskanych przez Gazetę Prawną, indyjska firma Wipro wygrała przetarg na usługi polskiej filii operatora komórkowego T-Mobile. Wartość kontraktu wyceniono na około 200 milionów złotych rocznie.

Jak stwierdził Krzysztof Dzięcioł, dyrektor departamentu innowacji i rozwoju produktów w T-Mobile Polska, kontrakt związany jest z konsolidacją dostawców, transferem ludzi oraz przekazaniem w ręce partnera odpowiedzialności za zarządzanie infrastrukturą IT oraz utrzymaniem i rozwojem aplikacji. T-Mobile nie ujawniło jednak, jakie systemy i aplikacje przejmie Wipro.

Wiele szczegółów umowy nadal jest niejasne. Wiadomo natomiast, że Wipro razem z systemami IT przejmie kilkuset pracowników operatora. W listopadzie ubiegłego roku, gdy negocjacje w sprawie outsourcingu wchodziły w ostatnią fazę, mówiło się o minimum 150 osobach. Wipro ma pół roku na przeniesienie informatyków z T-Mobile. Mają oni otrzymać roczną gwarancję zatrudnienia.

Źródło: Gazeta Prawna

 

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.