Tablety sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Opublikowano: 2014-08-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

Fotografowanie Tabletem

W 2014 roku liczba sprzedanych tabletów będzie wyższa niż komputerów PC – wynika z obliczeń dokonanych przez Lenovo. A apetyt na te urządzenia wcale nie zmaleje.

195 milionów – tyle tabletów sprzedano na całym świecie w 2013 roku. Według prognoz podawanych przez analityków firmy Lenovo (które jest liderem sprzedaży laptopów, ale dopiero wybija się na rynku smartfonów i tabletów) w tym roku ta liczba powinna wzrosnąć do 265 milionów. Jeśli tak się stanie, to po raz pierwszy liczba sprzedanych tabletów przekroczy liczbę kupionych przez użytkowników komputerów klasy PC. Trzeba jednak pamiętać, że komputery (pomijając graczy) starzeją się znacznie wolniej, niż sprzęt mobilny. Czteroletni laptop może bez problemu spełniać wymagania większości użytkowników. Natomiast czteroletni tablet jest dziś przestarzały i trudno nazwać pracę na nim komfortową.

Według bardziej dalekosiężnych przewidywań w roku 2017 na całym świecie w użyciu będzie już ponad 900 milionów urządzeń zaliczanych do kategorii tabletów, a 65 procent z nich będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Badania przeprowadzone przez Lenovo wskazują, że obecnie tablety są wykorzystywane przede wszystkim do rozrywki. Połowę czasu spędzanego nad ekranem tabletu użytkownicy poświęcają na gry, oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Jedną czwartą czasu zajmuje im komunikacja mailowa i obecność na portalach społecznościowych. Ale tablety mogą też pomagać w o wiele poważniejszych sprawach. 45 procent respondentów Lenovo przyznało, że przy użyciu tabletu dokonuje internetowych zakupów, a połowa badanych wykorzystuje tablet do sprawdzania cen towarów w Internecie.

Źródło: Lenovo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.