TAG Heuer, Google oraz Intel pracują nad szwajcarskim smartwatchem

Opublikowano: 2015-03-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-tagheuer-monaco-calibre-36Firmy ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie tworzenia szwajcarskiego inteligentnego zegarka napędzanego technologią Intela i systemem Android Wear.

Współpracę ogłoszono na targach Baselworld 2015 podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 19 marca, na stoisku TAG Heuer. Wszystkie trzy firmy stworzą wspólnie produkt, który z jednej strony będzie luksusowy, a z drugiej – idealnie wesprze użytkownika każdego dnia, w codziennych zadaniach. Jak stwierdził Guy Semon, dyrektor generalny TAG Heuer, jakość szwajcarskich zegarków jest uznana na całym świecie. Gdy dodatkowo połączy się ją z technologią i potencjałem Intela oraz Google, wykorzystując platformę Android Wear, może wyjść z tego rewolucyjne urządzenie.

„Łącząc piękne wzornictwo z technologią, szwajcarskie zegarki inspirowały pokolenia artystów i inżynierów – także nas w Google. Jesteśmy więc podekscytowani współpracą z firmami TAG Heuer i Intel nad wprowadzeniem na rynek luksusowych akcesoriów – unikatowej mieszanki emocji i innowacji. Wspólnie, korzystając z platformy Android Wear, możemy zaprojektować lepszy, piękniejszy, inteligentniejszy zegarek” – powiedział David Singleton, dyrektor ds. Android Wear.

„W Intelu pracujemy nad rozwiązaniami technologicznymi oferującymi ludziom większą użyteczność i wartość, dlatego jesteśmy przekonani, że wspólne działania przyczynią się do powstania nowatorskich pomysłów w zakresie technologii ubieralnych. Współpraca z TAG Heuer i Google przybliża nas do urzeczywistnienia wizji technologii wearable w postaci ekskluzywnego smartwatcha, który przeniesie całą kategorię na wyższy poziom” — zauważył Michael Bell, wiceprezes i dyrektor New Devices Group w Intelu.

Źródło: Intel

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.