Tajne laboratorium Apple na Tajwanie miejscem opracowywania nowych technologii ekranowych

Opublikowano: 2015-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple

news-apple-1Serwis Bloomberg donosi, że Apple ma sekretne laboratorium na Tajwanie, gdzie trwają aktualnie prace nad nowymi ekranami i powiązanymi z nimi technologiami, które miałyby pojawić się w przyszłych urządzeniach firmy.

Kompleks został niedawno otwarty w Longtan w północnej części Tajwanu i do tej pory utrzymywany był w tajemnicy. Z informacji Bloomberg wynika, że zatrudnionych jest tam około 50 inżynierów oraz innych pracowników (wśród nich m.in. byli pracownicy Qualcomma), których zadaniem jest opracowywanie jaśniejszych, cieńszych i bardziej energooszczędnych paneli micro-LED dla iPhone’ów, iPadów oraz Maców. Nowe rozwiązania mają też nie wymagać dodatkowego, tylnego podświetlenia.

Co ciekawe, spekuluje się również, że w przyszłości zakład zacznie projektować ekrany OLED, gdyż Apple ma zamiar uniezależnić się od rozwiązań dostarczanych przez takie firmy jak LG Display, Japan Display, Samsung czy Sharp. Firma z Cupertino wystawiła także ogłoszenia w serwisie Linkedin, poszukując nowe osoby do pracy w fabrykach zajmujących się wyświetlaczami.

Źródło: Bloomberg

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.