Technologie a ludzie w różnym wieku

Opublikowano: 2015-08-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-badanie-technologie-1W Wielkiej Brytanii przeprowadzono ostatnio badanie, które miało na celu sprawdzić m.in. jakie urządzenia są najważniejsze (i najmniej ważne) dla osób z różnych grup wiekowych – od nastolatków do ludzi w wieku 75 lat i powyżej.

Dane zostały zebrane przez brytyjski regulator telekomunikacji Ofcom, który w ten sposób dowiedział się, że obecnemu pokoleniu najbardziej brakowałoby smartfona, gdyby został im odebrany, zaś starsi ludzie są bardziej przywiązani do telewizora i uważają go za jedno z najważniejszych urządzeń życia codziennego. Tego oczywiście można się było spodziewać.

Nieco niżej w hierarchii ważności stoją natomiast tablety, które cieszą się największą popularnością wśród osób w wieku pomiędzy 35 a 44 lat (9%), a zdecydowanie malejącą w grupie 25-34 lat. W przypadku PC i laptopów, największe przywiązanie czują do nich również osoby w średnim wieku, zaś spada ich znaczenie u ludzi młodszych, co jest spowodowane rosnącą rolą smartfonów. Także starsze technologie, jak radio czy media drukowane są porzucane przez osoby w wieku 16-24 lat, które zamiast nich wybierają wspomniane telefony, tablety i komputery.

news-badanie-technologie

Podobnie statystyka przedstawia się w odniesieniu do najważniejszego urządzenia do łączenia z Internetem. Tutaj wyraźnie przewodzą smartfony, następnie laptopy i tablety. Starsi ludzie częściej zaś korzystają w tym celu z klasycznego desktopu niż przenośnego sprzętu.

news-badanie-technologie-internet

Źródło: Slashgear

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.