Technologie przyszłości - pierwsze wszczepiane smartfony w 2023 roku?

Opublikowano: 2016-01-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-implanty-smartfony-1Od czasu gdy zapowiedziany został pierwszy iPhone, a na rynku pojawił się debiutancki telefon z Androidem, świat technologii mobilnych rozwija się w zastraszającym tempie. Eksperci są zdania, że w przyszłości czekają nas jeszcze większe rewolucje – część z nich wydaje się być równie szalonych, co na swój sposób ekscytujących.

W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przeprowadzony został sondaż z udziałem niemal 800 specjalistów z wielu różnych dziedzin, w tym biznesu, polityki i nowych rozwiązań. Wypowiedzieli się oni na temat trendów, które będą kształtowały świat technologii w przyszłości. Patrząc na to, że powoli, ale systematycznie wkraczamy w erę robotyki czy sztucznej inteligencji, wiele z ich przewidywań może się w ciągu kilku następnych lat spełnić.

Najciekawiej przedstawiają się prognozy na lata 2022-2025, kiedy to na znaczeniu przybrać mają rozwiązania z dziedziny Internetu Rzeczy, podłączona do sieci elektronika noszona czy drukowanie przestrzenne (3D). Inne rewolucje mają dotyczyć wszczepianych technologii, superkomputera w kieszeni oraz „wizji jako nowego interfejsu”, co oznacza m.in. okulary rozszerzonej rzeczywistości typu Google Glass i Microsoft HoloLens.

news-technologie-przyszlosci-1

Warto zatrzymać się nad terminem implantów technologicznych, gdyż według ekspertów w 2023 roku poznamy pierwsze dostępne komercyjnie smartfony, które będą w stanie komunikować się z innymi urządzeniami znajdując się w ciele użytkownika. Brzmi mocno futurystycznie? Zdaniem wielu jest to jedyny logiczny krok, w jakim może zmierzać współczesna technologia, której owocem już teraz są chociażby sensory w zegarkach, koszulkach czy butach. Na tym jednak się nie skończy – z sondażu wynika, że w przyszłości poznamy inteligentne tatuaże i inne unikatowe chipy, które pomogą w lokalizacji i identyfikacji danej osoby. Oprócz tego spodziewane postawienie większego nacisku na ludzkie zdrowie, w tym na drukowane w technologii 3D ograny do przeszczepu.

Jakkolwiek irracjonalnie to brzmi, z pewnością czekają nas czasy wielkich zmian i bez względu na to, czy ich potrzebujemy, w końcu same nadejdą. Dawniej nikt nie zdawał sobie sprawy, że na ulicach mogą pojawić się autonomiczne pojazdy. Teraz ta wizja staje się rzeczywistością.

Źródło: CNET, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.