Teleguru potwierdza, jakie będą Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge!

Opublikowano: 2015-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxys6-render-2Teleguru, dzięki swoim źródłom, dowiedział się kilku interesujących faktów na temat nadchodzących flagowców koreańskiego producenta, poznając ich wygląd. Przy okazji, Samsung „niechcący” umieścił smartfony na swojej stronie internetowej.

Samsung Galaxy S6 będzie dostępny w dwóch wersjach, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Na rynku pojawi się zatem tańsza (co nie znaczy, że tania), standardowa wersja flagowego smartfona Koreańczyków, a także odmiana, która swoją inspirację czerpie z zeszłorocznego Samsunga Galaxy Note Edge, który charakteryzował się wygiętym z prawej strony ekranem. Wersja ta będzie jednak miała wyświetlacz zagięty z obydwu stron! Przy okazji, czego można było się spodziewać, Samsung Galaxy S6 Edge będzie droższym z dwójki zbliżających się coraz szybszymi krokami smartfonów.

Zgodnie ze źródłami Teleguru, następca Samsunga Galaxy S5 będzie bardzo podobny do konkurencji z Apple, czyli iPhone’a 6 – przede wszystkim w kwestii wyglądu. Zwłaszcza obłe kształty i użyte materiały przypominają największego konkurenta. Wygląd urządzenia nie będzie się znacząco różnił od tego, co zaprezentowano w zeszłym tygodniu, gdy światło dzienne ujrzały nowe koncepty smartfona.

news-samsung-galaxys6-conceptNatomiast, co się tyczy specyfikacji – w sieci krążyło wiele sprzecznych informacji, które sugerowały, że Samsung może pójść w stronę modelu Galaxy Note 4 i zastosować wyświetlacz odpowiedni gabarytowo dla phabletu lub też zmniejszyć go względem poprzednika i zamontować panel pięciocalowy. Zgodnie z jednym ze źródeł Teleguru, Galaxy S6 będzie miał nieco większy ekran od iPhone’a 6, a jego przekątna będzie miała szacunkowo 5-5.1 cala i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Ponadto, na pokładzie znajdzie się 3 GB RAM, autorski układ Exynos wyposażony w osiem rdzeni oraz aparat 20 Mpix. Niestety, osoba nie miała możliwości sprawdzenia dokładnych specyfikacji , a Samsung trzyma to w tajemnicy przed wszystkimi.

Tymczasem koreański gigant umieścił dzisiaj na swojej fińskiej i szwedzkiej stronie, w kategorii „Support” (Wsparcie), zakładki dla Galaxy S6 (SM-G920X) oraz S6 Edge (SM-G925X). Witryny te nie zawierają niestety żadnych zdjęć ani specyfikacji wspomnianych dwóch modeli.

news-samsung-galaxys6-strona

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S Edge odbędzie się już 1 marca bieżącego roku na konferencji Samsung Unpacked 2015. Teleguru czeka z niecierpliwością.

Źródło: własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.