TeliaSonera i Telenor łączą swoje siły na duńskim rynku mobilnym

Opublikowano: 2014-12-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki

news-teliasonera-telenorTeliaSonera i Telenor doszły do porozumienia w kwestii połączenia swoich oddziałów na duńskim rynku. Tym samym operatorzy stworzą tzw. joint venture (wspólne przedsięwzięcie) i staną się największym telekomem w Danii.

W wyniku fuzji dwóch skandynawskich firm, w której każdy będzie miał po 50% udziałów powstanie jeden duży operator mobilny, zdolny do podjęcia szerszego programu inwestycyjnego i oferujący wysoką jakość usług. Telenor i TeliaSonera współpracowały ze sobą od 2012 roku, wspólnie użytkując infrastrukturę mobilną.

Z połączenia obu sieci powstanie największy operator telefonii komórkowej w Danii, który dysponując bazą około 3.5 miliona klientów będzie miał 45% udziału na rynku, a jego przychody będą sięgać blisko 9 miliardów duńskich koron (1.2 miliarda euro). Oznacza to, że dotychczasowy lider – sieć TDC zostanie zdetronizowana, mając w swoim posiadaniu 41% rynku. Na trzecim miejscu uplasuje się Three Denmark z 14% udziału.

Jak napisał w swoim komunikacie norweski Telenor – „Konsolidacja na duńskim rynku telekomunikacyjnym to konieczność, ponieważ przychody i zyski operatorów są pod dużą presją. To zaś wpływa niekorzystnie na inwestycje i innowacyjność. Łącząc kapitały i bazy klientów, joint venture stanie się bardzo silnym graczem na rynku. Będzie w stanie zaoferować naszym klientom wysokiej jakości usługi, świetną łączność oraz niespotykane do tej pory doświadczenie”.

TeliaSonera i Telenor zgodziły się na własne warunki transakcji, ale oprócz tego zgodę na ich fuzję musi wyrazić Komisja Europejska. Operatorzy przewidują, że wszystkie szczegóły umowy powinny zostać domknięte w przeciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Telecoms

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.