Tim Cook: iPad Pro może zastąpić PC lub laptopa

Opublikowano: 2015-11-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-tim_cook-apple-1Szef Apple, Tim Cook, jest na tyle pewny sukcesu iPada Pro, że jego zdaniem może on zastąpić wielu osobom komputery i notebooki. W swojej wypowiedzi nie omieszkał też skrytykować Surface Booka od Microsoftu.

Tim Cook rozpoczął na początku tego tygodnia promocję najnowszego tabletu firmy z Cupertino – dość nietypową trzeba dodać. Pomimo słabnącego rynku tabletu i malejącej sprzedaży iPadów, uważa on, że iPad Pro może z powodzeniem stać się zastępstwem dla aktualnie nieopłacalnych tabletów i komputerów stacjonarnych. Odważne stwierdzenie, biorąc pod uwagę fakt, że Apple również sprzedaje komputery w postaci popularnych MacBooków i z ostatnich danych wynika, że robi to całkiem skutecznie.

Choć iPad Pro łączy tablet z klawiaturą i rysikiem, podobnie jak Microsoft w przypadku swojej linii produktów Surface, Tim Cook nie jest ich szczególnie wielkim fanem. Co więcej, najnowszego Surface Booka skrytykował twierdząc, że hybryda ta bezskutecznie stara się być czymś więcej niż jest w rzeczywistości i nie jest dobra ani jako tablet, ani notebook. Dosyć mocne słowa szefa Apple, ale też nie pierwsze tego typu. W 2012 roku wyśmiewał on urządzenia będące połączeniem tabletu i laptopa sugerując, że „można połączyć toster i lodówkę, ale wątpliwe, żeby było to zadowalające dla użytkowników”.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.