Tim Cook ogłoszony CEO 2014 roku według CNN

Opublikowano: 2014-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-timcook-apple-ceoWyróżnienie to zostało przyznane w związku ze świetnymi wynikami osiągniętymi przez Apple w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, wliczając w to mocny wzrost cen akcji, a także rekordowe sprzedaże niektórych produktów firmy.

Cook wyprzedził w rankingu CNN m.in. dyrektora generalnego BlackBerry, czyli Johna Chena oraz Meg Whitman z Hewlett-Packard i Sally Smith z Buffalo Wild Wings.

Akcje Apple wzrosły w tym roku o 40 procent. Nie jest to jednak jedyny powód przyznania wspomnianego wyróżnienia. CNN stwierdził, że Tim Cook „wykonał kawał świetnej roboty” i poprowadził kalifornijskiego giganta do sukcesu, piastując przy tym „prawdopodobnie najtrudniejsze stanowisko CEO w Ameryce”. Udowodnił on tym samym, że Apple po śmierci Steve’a Jobsa wciąż jest innowacyjne i nadal się rozwija. Firma wprowadziła w bieżącym roku dwa nowe modele iPhone’a, które osiągają świetne wyniki sprzedażowe oraz otworzyła nową i coraz popularniejszą usługę płatności mobilnych Apple Pay. Sukcesem CEO giganta z Cupertino uważa się także zapowiedź Apple Watch, który ma się pojawić na początku 2015 roku.

Cook został również ogłoszony „Człowiekiem roku” przez Financial Times, który pochwalił go m.in. za wprowadzenie na rynek nowych, wzbudzających ogromne zainteresowanie produktów. Był on także nominowany do tytułu „Człowieka roku” przez tygodnik Time. Ostatecznie zajął jednak drugą pozycję, tuż za „walczącymi z wirusem ebola”.

Źródło: AppleInsider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.