Tim Cook spodziewa się historycznego spadku sprzedaży iPhone-ów

Opublikowano: 2016-01-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-tim_cook-apple-1Apple jeszcze nigdy nie zaznało spadku sprzedaży iPhone’ów, nieustannie przebijając oczekiwania analityków i swoje wcześniejsze wyniki. Szef firmy z Cupertino jest jednak pewien, że zmieni się to już w tym kwartale.

74.8 miliona smartfonów – tyle sprzedało Apple w czwartym kwartale 2015 roku, uzyskując o 300 tysięcy lepszy wynik niż rok wcześniej. Kolejny rekord został pobity, choć tym razem obeszło się bez rewelacji i zauważalne było spowolnienie sprzedaży na całym świecie. Kolejne trzy miesiące mają według większości analityków skończyć się dostarczeniem przez kalifornijskiego producenta na rynek około 54.6 miliona iPhone’ów, co stanowiłoby spadek względem analogicznego kwartału ubiegłego roku (61.2 miliona).

Przewidywania te potwierdził Tim Cook, który jest przekonany, że na koniec marca ujrzymy pierwsze w historii tak poważne zmniejszenie zainteresowania iPhone’ami, jednak w ogólnym rozrachunku ma to nie rzutować na całoroczny wynik. CEO Apple stwierdził, że spodziewa się poprawy sytuacji w drugiej połowie 2016 roku, na co najprawdopodobniej ma się złożyć debiut kolejnej generacji smartfonów firmy i kupno nowszych modeli przez dotychczasowych klientów marki – około 60% z nich nadal nie zdecydowało się na przesiadkę na iPhone’a 6 czy iPhone’a 6S.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.