To już pewne - Cortana zmierza na iOS i Androida

Opublikowano: 2015-05-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-cortana-android-iosMicrosoft ogłosił, że asystent głosowy Cortana, który do tej pory dostępny był jedynie na platformie Windows, niedługo zawita na urządzeniach z iOS i Android w formie osobnej aplikacji.

Cortana dla platform Apple i Google będzie bardzo podobna do pierwotnej wersji, ale nie ustrzeże się zmian, które wynikają z mniejszej integracji z systemem niż ma to miejsce w przypadku Windows Phone. Oznacza to, że asystent nie otrzyma wszystkich funkcji i będzie nieco ograniczony, ale i tak jego działanie powinno zadowolić posiadaczy tabletów i smartfonów z iOS oraz Androidem. Aplikacja będzie udzielać odpowiedzi na konkretne pytania, umożliwi dodawanie spotkań do kalendarza i będzie przypominać o ważnych wydarzeniach. Zapewni też wsparcie dla wszystkich powiadomień oraz integrację z usługami Microsoftu (np. OneNote, OneDrive) na każdej platformie, pozwalając na swobodną i bezproblemową synchronizację danych między różnymi urządzeniami.

news-cortana-androidData premiery Cortany na iOS i Androida nie jest jeszcze znana. Spekuluje się, że aplikacja trafi do App Store i Google Play Store w okolicach premiery Windows 10 dla smartfonów, czyli jesienią tego roku.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.