Toshiba Encore Mini - Najmniejszy tablet z Windows 8.1 w rewelacyjnej cenie

Opublikowano: 2014-09-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-toshiba-tabletNa berlińskich targach firma Toshiba pokazała nowy tablet z ekranem 7 cali. Ma być praktyczny i tani.

Encore Mini – pod tą nazwą kryje się nowy tablet firmowany przez Toshibę. Sprawną pracę urządzenia ma zapewnić procesor Intel Atom Z3745, ale zaledwie 1 GB pamięci RAM.

Na ekranie o przekątnej 7 cali obraz ma być wyświetlany w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, do dyspozycji użytkownika są dwa aparaty fotograficzne – główny o rozdzielczości 2 Mpix i drugi na przedzie obudowy oferujący rozdzielczość 0.3 Mpix.

Producent podkreśla, że Encore Mini pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. To daje dodatkowe możliwości związane ze współpracą sprzętu na przykład z laptopem lub stacjonarnym komputerem wyposażonym w microsoftowe okienka. Dodatkowym atutem ma być fakt, że w tablecie zainstalowano fabrycznie pakiet biurowy Office 365 Personal.

Zapowiadana cena tabletu Toshiby ma oscylować wokół kwoty 120 dolarów (ok. 500 zł). Będziemy zatem mieli do czynienia ze sprzętem z niższej półki cenowej, co może ułatwić tabletowi odniesienie rynkowego sukcesu.

Źródło: Toshiba

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.