Toshiba sprzeda Sony dział sensorów obrazu

Opublikowano: 2015-10-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-toshiba-1Źródła zaznajomione ze sprawą donoszą, że Toshiba szykuje się do sprzedania swojego działu matryc do aparatów firmie Sony za około 165 milionów dolarów. Ma to być część restrukturyzacji zapowiedzianej na początku tego roku.

W ramach umowy, która ma zostać sfinalizowana na dniach, Sony przejmie część biznesu półprzewodników Toshiby, obejmującą czujniki obrazu wykorzystywane w aparatach cyfrowych i smartfonach, a także niedawno utworzoną fabrykę w Oita zajmującą się ich produkcją oraz wszelkie związane patenty i technologie. Dla Toshiby będzie to oznaczać całkowite wycofanie się z tego rynku. Brzmi dosyć drastycznie, ale w obliczu skandalu z przełomu 2008/2009 roku, kiedy to japoński koncern dopuścił się oszustwa finansowego, zawyżając przychody o 1.3 miliarda dolarów oraz obiecanej przez nowego CEO – Masashi Muromachi – restrukturyzacji, zdaje się być jedynym wyjściem.

Dla Sony będzie to z kolei kolejny krok w stronę umocnienia się na rynku sensorów, na którym już teraz jest dominującą siłą, dostarczając swoje rozwiązania do wielu producentów na całym świecie.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.