Toughpad FZ-E1 i FZ-X1: Twardzi zawodnicy Panasonika

Opublikowano: 2014-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-panasonic-fze1-1Na targach IFA 2014 koncern Panasonic pokazał dwa tablety Toughpad, które nie boją się niczego, za to same potrafią wystraszyć innych… swoją ceną.

Pisząc o tegorocznych targach elektroniki użytkowej IFA 2014 w Berlinie Teleguru wspominało już o smartfonach odpornych na trudne warunki. Ale wśród targowych propozycji nie zabrakło także tabletów, które idą w ślady pancernych smartfonów.

Koncern Panasonic pokazał dwa modele takich tabletów: Toughpad FZ-E1 oraz FZ-X1. Według producenta mogą one bez uszczerbku wytrzymać upadek z wysokości 3 metrów, zanurzenie przez pół godziny na głębokości 1.5 metra, a także pracować w zakresie temperatur od -20 do 6o stopni Celsjusza (odporność na mróz zapewnia tabletom specjalny układ podgrzewania).

news-panasonic-fze1-2

Oba urządzenia Panasonika oferują opcję prowadzenia rozmów w sieciach komórkowych. Powstaje więc pytanie dlaczego nie są zakwalifikowane przez producenta do kategorii smartfonów. Okazuje się , że Panasonic upiera się przy nazywaniu FZ-E1 oraz FZ-X1 tabletami, dlatego Teleguru postanowiło uszanować wolę producenta.

Centralną jednostką każdego z tabletów Panasonika jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 taktowany z częstotliwością 2.3 GHz, który w działaniu wspierają 2 GB pamięci RAM. Dane mogą być gromadzone w pamięci wewnętrznej o pojemności 32 GB. Tablety zostały wyposażone w ekran o przekątnej 5 cali wyświetlające obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Do dyspozycji użytkownika jest także aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Jak przystało na urządzenie do zadań specjalnych tablety zostały wyposażone w bardzo pojemną (6200 mAh) baterię, która powinna wystarczyć na zasilanie tabletu przez około tydzień.

news-panasonic-fze1-4

Toughpad FZ-E1 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Emedded 8.1 Handheld (przeznaczonego głównie do zastosowań biznesowych), natomiast FZ-X1 ma zainstalowany system Android 4.2.2.

To oczywiste, że nowe tablety Panasonika nie są przeznaczone dla każdego użytkownika mobilnego sprzętu. Producent adresuje je przede wszystkim do firm, których pracownicy muszą pracować w trudnych warunkach. Może on jednak również zainteresować na przykład miłośników survivalu, ale będą oni musieli przygotować się na spory wydatek – ceny nowych tabletów zaczynają się od około 7 tysięcy zł.

Źródło: Panasonic

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.