Tre ściąga limity za korzystanie z serwisów strumieniujących muzykę

Opublikowano: 2015-09-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-streaming_muzyki-1Zdając sobie sprawę z dużej popularności streamingu muzycznego, szwedzki operator telekomunikacyjny Tre umożliwił swoim abonentom nielimitowane korzystanie z najpopularniejszych serwisów tego typu, w ramach dostępnych planów taryfowych.

Klienci telekomu korzystający ze Spotify, Deezera i Tidal na urządzeniach mobilnych mogą od teraz spać spokojnie – słuchanie muzyki nie będzie kosztować ich ani megabajta danych. Tre całkowicie wyłączył koszty transferu danych dla tych usług, co przy rosnącej popularności streamingu jest naprawdę atrakcyjną inicjatywą. Warto wspomnieć, że np. w Szwecji blisko 35% osób codziennie słucha muzyki poprzez smartfony, głównie korzystając z wywodzącego się z tego kraju Spotify’a.

Zawiedzeni mogą się natomiast czuć użytkownicy takich usług jak Apple Music czy Soundcloud, gdyż ich nie dotyczy wspomniany no-limit. Niemniej, Kamran Alemdar, manager ds. PR i komunikacji w Tre zapowiedział, że jest to dopiero początek i z czasem więcej serwisów zostanie włączonych w tę akcję.

Nicholas Högberg, CEO szwedzkiego oddziału Tre stwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że jest to kolejne wielkie osiągnięcie dla operatora, który swego czasu uruchomił wideopołączenia, darmowe rozmowy wewnątrz sieci czy też mobilną transmisję telewizyjną. Wraz z wolnym od opłat korzystaniem z usług strumieniowania muzyki, telekom znowu rzuca rękawice konkurentom, czekając na stosowny ruch z ich strony. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa oferta, która na pewno dobrze przyjęłaby się u innych operatorów. W Polsce w ramach niektórych taryf popularnych dostawców telekomunikacyjnych proponowany jest nielimitowany dostęp do Facebook czy Instagrama, więc może warto pójść o krok dalej i dorzucić do tego serwisy muzyczne?

Źródło: Breakit

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.