TrendForce: HTC wyprodukuje w tym roku tylko 13 milionów smartfonów

Opublikowano: 2016-07-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-htc-4Z prognoz firmy analitycznej TrendForce wynika, że w 2016 roku HTC może wyprodukować 13 milionów smartfonów, z czego zaledwie 1 milion modelu HTC 10.

Z racji tego, że HTC skupia się na wirtualnej rzeczywistości i jak najlepszej sprzedaży gogli HTC Vive, przewidywania wskazują na zmniejszenie tegorocznej produkcji smartfonów o prawie 27% – z 18 do 13 milionów egzemplarzy. Najnowszy raport sugeruje również, że Tajwańczycy dostarczą na rynek tylko milion sztuk flagowego HTC 10, jako powód podając zwiększoną konkurencję ze strony chińskich producentów.

news-trendforce-1

Za wyjątkiem Lenovo i Xiaomi, pozostałe czołowe marki z Państwa Środka mają poprawić swoje wyniki sprzed roku. Zdaniem TrendForce, największy wzrost przypadnie Oppo, które ma wyprodukować o 59.2% więcej telefonów (78 milionów). Mniej przychylna jest prognoza dla Huawei, wskazująca na wyższą o jedynie 10.2% produkcję. Z kolei Vivo (należące do BBK Electronics) ma wytworzyć niemal o 20 milionów więcej urządzeń niż w 2015 roku.

news-trendforce-2

Wzrosnąć ma także produkcja lokalnego rywala HTC – firmy Asus – z 16 do 21.5 miliona smartfonów (34.4% wzrostu względem ubiegłego roku).

Źródło: TrendForce

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.