TrendForce: Spadek sprzedaży smartfonów w I kwartale 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-trendforce-smartfony-1q2015Zgodnie z raportem firmy analitycznej TrendForce, pierwsze trzy miesiące bieżącego roku przyniosły spadek liczby sprzedanych sztuk smartfonów o 9.2% względem ostatniego kwartału 2014 roku.

Na świecie sprzedało się około 291.2 miliona smartfonów w I kwartale 2015 roku. Rynek zdominowany został przez Samsunga, który uzyskał 27.8% udziału, powiększając swoją przewagę nad drugim w zestawieniu Apple (19.9% udziału w rynku). Według szacunków TrendForce, na świecie sprzedało się ponad 55 milionów iPhone’ów. Dzięki temu Apple jeszcze bardziej umocnił się na pozycji lidera w Chinach, pokonując lokalnych producentów, w tym m.in. Huawei, który znalazł się na trzeciej pozycji w globalnej liście sprzedaży. Na kolejnych miejscach znalazły się LG (6.2% udziału) oraz Lenovo (6%). Pozostałe firmy zostały umieszczone w kategorii „Others” (Pozostali), uzyskując łącznie 33% udziału w rynku smartfonów na świecie.

news-trendforce-smartfony-sprzedaż-1q2015Spadek ogólnej sprzedaży w I kwartale 2015 roku przypisuje się Chinom, gdzie zmalał popyt na nowe urządzenia. Sytuacja ma się jednak poprawić w obecnym kwartale, a w szczególności w drugiej jego połowie. TrendForce przewiduje, że Samsung sprzeda wówczas ponad 80 milionów smartfonów, wliczając w to więcej niż 20 milionów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Jeśli chodzi o największego konkurenta Koreańczyków – Apple powinien dostarczyć do sklepów około 45 milionów sztuk.

Źródło: TrendForce

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.