Trwają prace nad Androidem dla Internetu Rzeczy

Opublikowano: 2015-05-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-android-internet-rzeczyAndroid już wkrótce może doczekać się kolejnej odsłony. Zagraniczne źródła podają, że Google pracuje nad wersją przeznaczoną dla urządzeń Internetu Rzeczy. System o kodowej nazwie Brillo ma zostać zaprezentowany podczas konferencji I/O, która rozpoczyna się 28 maja.

Jedną z największych zalet systemu Android jest jego uniwersalność i wszechstronność. Pod jego kontrolą działa obecnie masa różnego rodzaju sprzętów, począwszy od smartfonów i tabletów, kończąc na elektronice noszonej (m.in. smartwatche) i urządzeniach gospodarstwa domowego. Wkrótce pojawi się też Android M. Problemem obecnego Androida jest jednak fakt, że wymaga on przynajmniej 512 MB pamięci RAM, przez co zastosowanie go w urządzeniach Internetu Rzeczy, jak np. miniaturowych sensorach jest praktycznie niemożliwe do zrealizowania.

Google zdaje się mieć natomiast pewne rozwiązanie, które znacząco przyspieszy implementacje Androida w tego typu gadżetach. Mowa o projekcie zwanym „Brillo”, który do działania potrzebować ma zaledwie 32 MB RAM. Niestety, na tę chwilę nieznane są dokładne szczegóły nowej wersji systemu. Najprawdopodobniej zostanie ona przedstawiona na organizowanej przez Google konferencji I/O 2015 dla deweloperów, która odbędzie się 28 maja.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.