Trzy nowe modele iPhone’a w 2015 roku

Opublikowano: 2015-03-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple-iphone-6s-6cZdaniem azjatyckich źródeł, Apple planuje wprowadzić na rynek w drugiej połowie tego roku trzy nowe modele iPhone’a. Jeden z nich ma mieć czterocalowy ekran.

DigiTimes donosi, że portfolio firmy z Cupertino powiększy się w 2015 roku m.in. o dwa iPhone’y oznaczone symbolem S (jak np. iPhone 5S z 2013 roku). Będą to odświeżone wersje zeszłorocznych iPhone’ów 6 i 6 Plus, a zmiany jakie wniosą to prawdopodobnie nowy i jeszcze nieujawniony układ A9 oraz, co niewykluczone, większa ilość pamięci RAM, o czym spekulowano od pewnego czasu.

Trzecim, a zarazem ostatnim urządzeniem ma być iPhone 6C wyposażony w czterocalowy ekran i tak jak jego poprzednik będzie nieco tańszą propozycją, dostępną w kilku kolorach i z poliwęglanową obudową. „Budżetowy” 6C obejdzie się bez procesora nowej generacji i w zamian otrzyma jednostkę Apple A8 znaną z zeszłorocznych iPhone’ów.

Każdy z nowych modeli ma zostać wyposażony w NFC, czytnik linii papilarnych Touch ID oraz panele w technologii LTPS (niskotemperaturowy krzem polikrystaliczny), pokryte szkłem Gorilla Glass. Ekrany te mają być dostarczone głównie przez Japan Display i LG. Ponadto, Sharp ma pomagać w zaopatrzeniu Apple w wyświetlacze dla iPhone’a 6 Plus.

Za produkcję iPhone’a 6C ma odpowiadać Wistron, zaś Foxconn i Pegatron zajmą się składaniem modeli „S”.

Źródło: DigiTimes

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.