TSMC zajmie się produkcją procesorów do iPhone’a 7

Opublikowano: 2016-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-apple_a10Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Korei, Apple zrezygnowało z usług Samsunga i zatrudni TSMC jako jedynego producenta układów scalonych do tegorocznych iPhone’ów.

Koreański The Electronic Times podaje, że za decyzją kalifornijskiego giganta stoi zdolność TSMC do bardziej efektywnego wykorzystania 10-nanometrowej technologii wytwarzania i produkcji mniejszych, a zarazem bardziej energooszczędnych chipów. W efekcie pomogłoby to Apple w planowanym „odchudzeniu” iPhone’ów, bez konieczności poświęcania żywotności baterii.

Niewykluczone, że wybranie TSMC zamiast Samsunga podyktowane zostało również faktem, że w przypadku iPhone’a 6S i 6S Plus obie firmy dostarczały procesory A9, jednak według testów i opinii użytkowników to właśnie rozwiązanie TSMC sprawowało się lepiej pod kątem wydajności i osiąganych temperatur.

Układ nowej generacji o prawdopodobnej nazwie A10 ma trafić do masowej produkcji w czerwcu tego roku. Premiera iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus ma nastąpić we wrześniu.

Źródło: 9to5Mac

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.