Tui Group wprowadza inteligentne opaski w ośrodkach wypoczynkowych

Opublikowano: 2015-11-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-tui_group-smartband-1Tui Group rozpoczął pilot nowego programu, w ramach którego klienci przebywający w kurortach otrzymują specjalne inteligentne opaski, mające za zadanie uprzyjemnić ich wypoczynek.

Smartband powstał we współpracy z dostawcą usług – firmą Quadriga – i jest w tej chwili dostępny w fazie testów przeprowadzanych przez Tui Nordics w ośrodkach wczasowych w Turcji i na greckiej wyspie Kos. Gadżet połączony jest z autorską aplikacją My Holiday, pozwalając na dokonywanie płatności za produkty sprzedawane na terenie obiektu, sprawdzanie wydatków, kontrolowanie klimatyzacji w pokojach czy też uzyskiwanie dostępu do różnych miejsc. Jeśli pilot przebiegnie bez zarzutu i okaże się sukcesem, technologia trafi również na inne rynki, na których operuje koncern turystyczny Tui Group.

Quadriga opisuje opaskę jako „pierwsze na świecie wearable, stworzone, by zapewnić niczym nie zmącone, wakacyjne doświadczenie”. Przedstawiciele Tui uważają z kolei, że akcesorium nie tylko polepsza doznania klientów, ale reprezentuje również zupełnie nowe podejście do zaspokajania potrzeb hotelarzy i gości. Współpraca obu firm ma w przyszłości przynieść więcej tego typu rozwiązań.

Źródło: Travel Weekly

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.