Turbany Teleguru 2014: Najlepsze produkty według Czytelników i Redakcji Teleguru

news-turbany2014-1Miniony rok obfitował w premiery wielu świetnych, niekiedy bardzo zaskakujących i innowacyjnych urządzeń mobilnych. W końcu nadszedł czas podsumowań i ujawnienia najlepszych produktów minionego roku w kilku kategoriach. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, ale zwycięzcy mogli być tylko jedni. Jakie są zatem ostateczne rozstrzygnięcia?

Teleguru przetestował w 2014 roku ponad 100 smartfonów i tabletów (najwięcej wśród wszystkich redakcji w Polsce), sprawdzając każde z nich pod wieloma kątami i w różnych warunkach, dostrzegając nawet najskrzętniej ukryte wady, ale i nierzadko całe morze zalet. Ostatecznie jednak, wspólnymi siłami, czyli drogą głosowania Czytelników i redakcji Teleguru, wyłoniono zwycięzców w sześciu odmiennych kategoriach. Nawiązując do nakrycia głowy Teleguru, nagrody podzielono na: Złoty, Srebrny oraz Brązowy Turban.

news-turbany2014-2Poszczególni zwycięzcy mieli sporo interesujących, wyróżniających cech, które sprawiły, że zostali wybrani jako najlepsi spośród najbardziej docenionych modeli na polskim rynku. Trzeba jednak zaznaczyć, że reszta stawki, zajmująca pozostałe miejsca na podium również okazała się być doskonałymi urządzeniami, sprawiając, że konkurencja była doprawdy zacięta. Zapraszamy do podsumowania oraz do komentowania na samym dole.

Smartfon roku

Dla wielu wynik będzie na pewno sporym zaskoczeniem, zwłaszcza pierwsza pozycja. Jednak osoby, które miały okazję zapoznać się z tym smartfonem raczej się nie zdziwią. HTC stworzyło urządzenie, które jest lepsze od swojego starszego brata, modelu HTC One M8, pod praktycznie każdym względem. Zostało ono wyjątkowo docenione przez Czytelników oraz redakcję Teleguru.

Złoty Turban: HTC Desire Eye

Recenzja HTC Desire EyeDoskonałe wykonanie, perfekcyjna jakość dźwięku i bardzo dobra wydajność – idealny multimedialny smartfon.

Srebrny Turban: Apple iPhone 6

news-iphone6-pool-1Znakomity aparat, rewelacyjne wykonanie i morze wspaniałych gier i aplikacji – marzenie do którego nikt nie chce się przyznać (i mało kogo stać).

Brązowy Turban: Sony Xperia Z3 Compact

test-sony-xperiaz3compact-1Wspaniały czas pracy na baterii, piękny i wyjątkowo jasny ekran oraz kompaktowa, wodoodporna obudowa – Twój przyjaciel na każdą pogodę.

Biznesowy smartfon roku

Bardzo mocna kategoria. Samsung po raz kolejny dowiódł, że potrafi stworzyć znakomity smartfon, idealnie nadający się do biznesu. Konkurenci jednak dzielnie dotrzymywali mu kroku, choć w ostatecznym rozrachunku zarówno BlackBerry, które zaskoczyło cały świat swoim świetnym „paszportem”, jak i Yota Devices i jej telefon o dwóch „twarzach” musiały uznać wyższość „koreańskiego biznesmana”.

Złoty Turban: Samsung Galaxy Note 4

news-samsung-galaxynote4review-1Doskonały wyświetlacz, multum przydatnych aplikacji i funkcji oraz świetny rysik – marzenie każdego biznesmana.

Srebrny Turban: BlackBerry Passport

test-blackberry-passport-1Idealna klawiatura, perfekcyjne wykonanie oraz świetne oprogramowanie – paszport do niekończących się możliwości.

Brązowy Turban: Yota YotaPhone 2

Yota YotaPhone 2 testDodatkowy wyświetlacz umożliwia stały kontakt ze światem – giełda, wiadomości i wiele więcej są zawsze przed Tobą.

Najrozsądniejszy wybór roku

Drogim, topowym smartfonom nie sposób odmówić elegancji, piorunująco wysokiej wydajności i perfekcyjnego wykonania. Jednak wzrok wielu konsumentów często kieruje się w stronę bardziej łaskawych dla portfela lub domowego budżetu propozycji. Jak pokazał ostatni rok, także tutaj nie brakuje świetnych urządzeń. Przeciętny Kowalski nie musi się już obawiać, że jego upatrzony smartfon okaże się nieudanym zakupem.

Złoty Turban: Samsung Galaxy Ace 4

Samsung Galaxy Ace 4 reviewBardzo dobre wykonanie, szybki Internet LTE oraz ponadprzeciętny wyświetlacz – w swojej kategorii bezkonkurencyjny.

Srebrny Turban: Sony Xperia M2 Aqua

test-sony-xperiam2aqua-1Elegancka, wodoodporna obudowa, świetne możliwości multimedialne i atrakcyjna nakładka systemowa – odchudzony flagowiec za rozsądną cenę.

Brązowy Turban: LG F60

test-lg-f60recenzja-2Zgrabna i ładna obudowa, imponujący czas pracy na baterii i szybki Internet LTE – budżetowiec, który zawstydza niejeden droższy telefon.

 Innowacja roku

Zawsze jedna z najbardziej elektryzujących kategorii. Choć obecnie producenci mają tendencję do powielania swoich pomysłów i nierzadko zanudzania konsumentów kolejnymi, podobnymi urządzeniami, tak od czasu do czasu rynek wita świetne, przykuwające wzrok dzieła. Nie inaczej było w ubiegłym roku.

Złoty Turban: Yota YotaPhone 2

test-yota-yotaphone2-17Dodatkowy, energooszczędny wyświetlacz, który znacznie zwiększa możliwości urządzenia – przydatny nie tylko dla fanów e-booków.

Srebrny Turban: LG G Flex

news-turban2014-lg-gflexSamoleczący się tylny panel obudowy i oryginalny wygląd urządzenia – żadne rysy mu niestraszne.

 Brązowy Turban: Samsung Galaxy Note Edge

news-turbany2014-noteedgeNiesamowity, a jednocześnie pożyteczny, zagięty wyświetlacz – prekursor designu przyszłych flagowców Samsunga.

 Tablet roku

Produkty Apple i Sony okazały się ewolucją znanych już pomysłów, powieleniem schematów, które przyniosły ich poprzednikom odpowiedni sukces. Jakkolwiek nie sposób odmówić im wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, tak Samsung stworzył urządzenie znacznie lepsze niż jego starsi bracia, które zachwyca już przy pierwszym kontakcie, a każdy kolejny dzień jego użytkowania tylko utwierdza w tym przekonaniu.

Złoty Turban: Samsung Galaxy Tab S 10.5

news-samsung-galaxytabs105review-1Rewelacyjne wykonanie, perfekcyjny wyświetlacz i masa dodatkowych funkcji – marzenie każdej rodziny.

Srebrny Turban: Apple iPad Air 2

test-apple-ipadair2-1Idealnie wykonana obudowa, ogromny zasób jakościowych gier i aplikacji oraz świetna bateria – idealne centrum rozrywki.

Brązowy Turban: Sony Xperia Tablet Z2

test-sony-xperiatabletz2-1Elegancka, wodoodporna obudowa, doskonały ekran i znakomita jakość dźwięku – piękny, a zarazem bezkompromisowy Japończyk.

 Reklama roku

Na sam koniec, coś z innego segmentu branży telekomunikacyjnej – „Reklama roku”. Producenci urządzeń w ubiegłym roku poszli po linii najmniejszego oporu, tworząc w większość przypadków nudne, niewyróżniające się reklamy. Zupełnie inaczej wyglądała natomiast sytuacja w przypadku operatorów komórkowych, którzy prześcigali się (jak zwykle) w wymyślaniu interesujących, przyciągających uwagę reklam. Metodą zwaną „wszystkie chwyty dozwolone” nie przebierali w środkach, prowokując i nie szczędząc uszczypliwości w stronę konkurencji. Na podium znalazły się zatem:

Złoty Turban: Przejście Mumio z Plusa do Playa

Bulwersujące, a jednocześnie piękne i niespodziewane – był to znakomity strzał w dziesiątkę dla Playa i wizerunkowy koszmar dla Plusa.

Srebrny Turban: Koło ratunkowe Orange dla abonentów T-Mobile

Tak proste, a zarazem humorystyczne i trafne – Orange pokazało, że nie trzeba dużo pieniędzy i czasu, żeby stworzyć doskonałą reklamę.

Brązowy Turban: Seria reklam z miśkiem Plush

Niegrzeczny, zboczony i nieetyczny, jednak przeuroczy – trudno nie lubić miśka, który promuje świetną ofertę Plusa.

Podsumowując

news-turbany2014-3Teleguru życzy zarówno Czytelnikom, jak i sobie, aby bieżący rok był równie ciekawy jak poprzedni i przyniósł kolejną masę świetnych, zapadających w pamięć smartfonów i tabletów, jak również nie mniej intensywnej walki operatorów o klientów. Przy okazji, jak zwykle zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami. Czy zgadzacie się z głosami pozostałych Czytelników i redakcji? A może zabrakło Wam jakiegoś produktu, który być może otarł się o podium, ale w Waszym mniemaniu zasłużył na wysokie laury?

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.