Turcja planuje przeskok z sieci 3G do 5G

Opublikowano: 2015-04-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-turcja-prezydentTurcja może zrezygnować z majowego przetargu na infrastrukturę 4G, po tym jak prezydent kraju – Tayyip Erdogan – zalecił nie tracenie czasu i przejście bezpośrednio do sieci 5G.

Erdogan oświadczył, że Turcja powinna skupić się na mobilnej sieci piątej generacji i zacząć z niej korzystać w ciągu najbliższych dwóch lat, tym samym rezygnując z obecnej technologii 4G i trwającego właśnie przetargu. Warto wspomnieć, że turecka telefonia komórkowa bazuje na sieci 3G.

Decyzja prezydenta Turcji wywołała pewne wątpliwości, jednak on sam twierdzi, że taki przeskok jest jak najbardziej możliwy. Z drugiej strony, sieć 5G ma zostać oddana do komercyjnego użytku dopiero w okolicach 2020 roku, zatem ambitne plany Erdogana wydają się być mało realne.

Tureckie władze telekomunikacyjne (ICTA) wyznaczyły na 26 maja 2015 roku ostateczny termin składania ofert w przetargu na częstotliwości 4G o minimalnej wartości około 2.3 miliarda euro.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.