Uber szykuje ofertę za Nokia HERE

Opublikowano: 2015-05-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-uber-mapy_hereNie Facebook, Apple czy też niemieccy giganci motoryzacyjni, a Uber Technologies wydaje się być na dobrej drodze do kupna działu map Here fińskiej Nokii. Jak podaje New York Times, amerykańska firma jest gotowa wyłożyć w tym celu 3 miliardy dolarów.

W zeszłym miesiącu Nokia oświadczyła, że rozważa sprzedaż swojego sektora nawigacyjnego, z mapami Here na czele. Po zakupieniu Alcaltel-Lucent Finowie zamierzają skupić się głównie na infrastrukturze sieciowej. Oczywiście, pozbycie się Here nie jest nadrzędnym celem i Nokia nie poszukuje desperacko chętnych do kupna tego działu – Ci zgłaszają się sami. Wśród nich Apple, Facebook, Amazon, Baidu, niemieckie konsorcjum motoryzacyjne (Audi, BMW i Mercedes-Benz) i inni. Do grona zainteresowanych dołączył teraz Uber, który na zakup wartego około 2 miliardy dolarów Nokia Here chce przeznaczyć 3 miliardy dolarów.

Twórca aplikacji mobilnej Uber, służącej do zamawiania usług transportu samochodowego polega w tej chwili na danych pochodzących m.in. z Google Maps oraz usług mapowania od Apple. Uber ma jednak w planach uniezależnienie się od nich, a mapy Here mają być idealnym remedium. Czy się uda? Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się w nadchodzących tygodniach, gdyż przyjmująca w tej chwili oferty Nokia przewiduje, że cała sprawa zamknie się do końca maja.

Źródło: New York Times

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.