Ubezpieczenie samochodu z nową aplikacją Plusa

Opublikowano: 2016-05-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #pakiety / usługi

news-plus-ubezpieczeniaPlus wprowadza nową usługę, dzięki której można ubezpieczyć swój samochód bez konieczności spotkania z agentem. Aplikacja uBezpiecz pozwala na wybór najkorzystniejszej polisy komunikacyjnej oraz opłacenie i zapisanie jej na swoim smartfonie.

Wprowadzona przez sieć Plusa usługa to nowa, niedostępna dotychczas na rynku telekomunikacyjnym formuła ubezpieczenia samochodu. Pozwala na przygotowanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, dokonanie zakupu najkorzystniejszej z nich oraz zapisanie wybranej polisy na smartfonie. Wszystko w kilku prostych krokach dzięki mobilnej aplikacji uBezpiecz przygotowanej we współpracy z BENEFIA Ubezpieczenia – spółką z Grupy VIG.

Wystarczy za pomocą aplikacji uBezpiecz zeskanować kod QR znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym (tzw. kod AZTEC). Rolę czytnika kodu spełnia wbudowany w telefonie aparat fotograficzny. Zeskanowane z kodu dane trafiają – po sprawdzeniu w ogólnopolskiej bazie danych UFG – do Centralnego Systemu Obsługi Ubezpieczeń Benefii, gdzie odbywa się ich weryfikacja i taryfikowanie ubezpieczenia. Po chwili na ekranie pojawia się kilka skalkulowanych i dedykowanych klientowi wariantów ubezpieczenia. Wystarczy wybrać konkretną ofertę, a po wyrażeniu zgód i pobraniu ogólnych warunków ubezpieczenia, oferta zmieni się w polisę, którą po elektronicznym opłaceniu otrzymuje się na swój adres e-mail i można dodatkowo zapisać w telefonie.

Aplikacja uBezpiecz będzie preinstalowana na nowych telefonach dostępnych w Plusie. Klienci korzystający już z oferty operatora (bez względu na rodzaj kontraktu) mogą ją natomiast pobrać ze Sklepu Play.

Źródło: Plus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.