UKE: Decyzja w sprawie rozdysponowania zwróconego przez NetNet pasma 800 MHz zapadnie w maju

Opublikowano: 2016-04-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-aukcja_lte-wynikiW wyniku aukcji LTE dwa bloki częstotliwości 800 MHz trafiły do Orange, a po jednym otrzymały T-Mobile, P4 oraz NetNet. Ostatnia z firm zrezygnowała jednak z rezerwacji. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta do 15 maja.

W październiku ubiegłego roku zakończyła się aukcja częstotliwości 800 i 2600 MHz, przeznaczonych do świadczenia usług mobilnego Internetu LTE. Orange Polska wykupił dwa bloki 800 MHz, zaś P4 (Play), T-Mobile oraz NetNet po jednym. Do tego cztery bloki 2.6 GHz przypadły Polkomtelowi (Plus) i P4, a trzy wylicytowały Orange i T-Mobile. Łączna suma złożonych ofert wyniosła 9.23 miliarda złotych.

Z rezerwacji częstotliwości 800 MHz zrezygnował NetNet, co sprawiło, że przyjęto do rozpatrzenia wniosek na ten blok złożony przez T-Mobile, którego oferta opiewająca na 2.02 miliarda złotych była druga na liście. T-Mobile obawia się jednak, że przejęte od NetNet pasmo nie będzie mogło zostać wykorzystane efektywnie, gdyż z pierwotnie wylicytowanym przez operatora blokiem dzieli je blok należący do Play. Dla T-Mobile najlepszy byłby układ, w którym przejąłby zdobyty przez P4 blok częstotliwości 800 MHz, a w ręce P4 trafiłoby pasmo „osierocone” przez NetNet.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta do 15 maja bieżącego roku.

Źródło: PAP

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.