UKE: Przenośność numerów w III kwartale 2016 roku

Opublikowano: 2016-10-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-sim-mnpUKE przedstawiło statystyki dotyczące przenoszenia numerów w III kwartale 2016 roku z wykorzystaniem systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

W raportowanym okresie przeniesionych zostało łącznie 455.7 tysiąca numerów w sieciach komórkowych, w porównaniu z 374.5 tysiącami kwartał wcześniej. Najlepszym bilansem mógł się pochwalić Play, który pozyskał ponad 192 tysiące numerów, a stracił nieco powyżej 100 tysięcy. Pozostali czołowi operatorzy znaleźli się „pod kreską”. Orange był 911 numerów na minusie, Polkomtel ponad 33 tysiące, a T-Mobile aż 74 tysiące SIM-ów, nawet pomimo faktu, że był to dla niego najlepszy kwartał od wielu lat w kategorii pozyskań (60.6 tysiąca numerów).

Pozytywnie wypadły wyniki wirtualnych operatorów Virgin Mobile i Mobile Vikings. Pierwszy z nich zakończył kwartał z prawie 9.5 tysiąca numerów na plusie, zaś „Wikingowie” pozyskali 1.4 tysiąca numerów, tracąc jedynie 291. Na uwagę zasługuje też Premium Mobile, działające na sieci Plusa. Operator wystartował pod koniec stycznia tego roku, a jego najnowsze wyniki przenośności numerów wskazują, że zanotował dodatni bilans 2.5 tysiąca SIM-ów.

Jeśli chodzi o sieci stacjonarne, w III kwartale bieżącego roku przeniesionych zostało łącznie 198.3 tysiąca numerów.

Więcej informacji:

Źródło: UKE

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.