UKE: W ciągu ostatnich pięciu lat znacząco wzrosło wykorzystanie transmisji danych

Opublikowano: 2015-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

img-phone-internet-1Wykorzystanie transmisji danych w kraju wzrosło 7-krotnie, a w roamingu 23-krotnie na przestrzeni 5 lat. W 2014 roku osoby korzystające na obszarze Polski z usług krajowych operatorów przesłały 260.4 miliardy MB danych.

Transmisja danych w roamingu rośnie jeszcze bardziej dynamicznie. W ostatnim tylko roku zwiększyła się o 255.6% względem końca 2013 roku. Ostatnie pięć to zatem 23-krotny wzrost ilości przesłanych danych. Wskaźniki te wyraźnie pokazują, jakiego znaczenia nabiera transmisja danych dla użytkowników końcowych. Jest to jedyna usługa, która pozwala na zaspokojenie wszelkiego rodzaju potrzeb klientów – począwszy od komunikacji a na rozrywce kończąc. Dynamiczna zmianą w tym segmencie stymuluje przede wszystkim coraz większa popularność urządzeń takich jak smartfony czy tablety, które pozwalają na łączność z siecią.

Przyrost ruchu w sieciach mobilnych w skali globalnej wyniósł tylko w ostatnim roku 69% (z 1.5 exabajta w 2013 roku do 2.5 exabajta na koniec 2014 roku). Przewiduje się również, że w 2019 roku ruch w sieciach mobilnych wzrośnie do 24.3 exabajtów.

Źródło: UKE

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.