UKE o aktualizacji stawek roamingowych

Opublikowano: 2016-07-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-money-20Od 1 lipca 2016 roku stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu międzynarodowym, świadczonym na terenie UE/EOG, powinny zostać zaktualizowane przez operatorów telekomunikacyjnych.

Łączna opłata za poszczególne usługi w roamingu na obszarze UE/EOG posiada dwie składowe:

  • Krajową cenę usługi
  • Dopłatę ustaloną w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady

Poniżej maksymalna suma opłat za usługi w roamingu międzynarodowym:

news-roaming-limitWysokość limitu w PLN uwzględnia podatek VAT 23%. 1 Euro = 4.3317 PLN, zgodnie z kursami referencyjnymi opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym UE w dniach 1.03; 1.04 oraz 3.05.2016 r.

Dopłaty w roamingu na obszarze UE/EOG za połączenia wykonane, wysłane wiadomości SMS i transmisję danych nie mogą przekraczać maksymalnych opłat hurtowych przewidzianych w rozporządzeniu. Ceny w PLN uwzględniają podatek VAT, a 1 Euro = 4.3833 PLN na podstawie kursu z dnia 3.05.2016 r.

news-roaming-doplataW przypadku transmisji danych nadal obowiązuje mechanizm, zgodnie z którym po wykorzystaniu transferu na kwotę 266.39 zł, operator może wyłączyć usługę, o ile nie uzyska od użytkownika informacje, że dalej chce z niej korzystać.

Źródło: UKE

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.